Dzięki shihan Remigiuszowi Karpińskiemu 6 dan z Ełku odbyło się coroczne seminarium szkoleniowe trenerów kyokushin karate z całej Polski.

Trzy treningi pod okiem Trenera Kadry Narodowej Gruzji shihan Levana Tsintsadze zgromadziły w Ełku aż 160 uczestników z najlepszych klubów, głownie trenerów i instruktorów prowadzących zajęcia w swoich macierzystych klubach. Program przygotowany przez shihan Levana obejmował ćwiczenia i rozwiązania doskonalenia koncentracji w walce, zachowania równowagi, budowania siły, wytrzymałości i taktykę na ķońcowy  sekundy walki sportowej tuż przed werdyktem sędziów.
Dziękuję uczestnikom za przyjazd i wspaniały klimat dzięki któremu młodsi i starsi wznieśli się na wyżyny swoich możliwości w dobrej bardzo pozytywnej atmosferze. Turek i Kawęczyn, Tuliszków reprezentowali shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, Waldemar Mila 2 dan, Roman Gronowalski 1 dan, Artur Kaczmarek 1 kyu, Bogdan Pastuszko 2 kyu i Janusz Stasiak 4 kyu, Daniel Pakuła Malanów 3 dan.
Seminarium odbyło się przy wsparciu Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W tym roku czeka jeszcze nas największe wydarzenie karate tj. Mistrzostwa Świata Open w Tokio i światowe seminarium połączone z egzaminami na 3-4-5 dan.