W dniu 1 kwietnia były nie tylko żarty i dowcipy ale również ciężki test, który obył się  w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku.

Był to egzamin na stopnie szkoleniowe Shinkyokushinkai Karate, w którym uczestniczyli karatecy od 4 do 70 lat z Klubu Sportów i Sztuk Walk. Tradycyjnie egzamin składał się z czterech części czyli test sprawnościow- wytrzymałościowy, techniczny, kata i walki kontaktowe.Ilość powtórzeń w czasie testu czy czas walk zależał od wieku i stopnia na który zawodnicy zdawali. Wszystko odbyło się pod nadzorem Okręgowego Związku Karate zgodnie z wymaganiami Światowej Organizacji Karate w Tokio. Egzamin zaliczyli wszyscy zdający od stopnia 10.1 do 4.2 kyu czyli zielnego pasa. Komisja egzaminacyjna w składzie shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan WKO Japan, sensei Daniel Pakuła 3 dan i Waldemar Mila 2 dan podsumowując zmagania w trakcie egzaminu ocenia jako dobre i dobrze rokujące przez najbliższymi Mistrzostwa Wielkopolski w walkach kontaktowych, które odbędą się w 15 kwietnia. Korzystając z okazji dziękujemy za wsparcie Burmistrzowi Turku i Tuliszkowa, Zarządowi Powiatu, Wójtowi Malanowa, Kawęczyna i Władysławowa za wspieranie tej szlachetnej sztuki walki. Mottem tegorocznego egzaminu było „ w karate nie ma ławki  rezerwowych, a najważniejsze jest honor i odwaga”. Podziękowania dla sensei, którzy pomogli podczas egzaminu w osobach: Robert Łajdecki, Roman Gronowalski, Tomasz Stankiewicz, Waldemar Opitz, Sebastian Szewczyk, Eryk Kędziora.

Zapraszamy z nami na obóz sportowy nad morze Bałtyckie i do sekcji klubu Shinkyokushinkai, kickboxing, samoobrona (Krav Maga), Yoga z podziałem na grupy wiekowe Info w sekretariacie klubu tel 693714490 w godzinach 10.00-16.00.